Wycieczka klasy 5 i 2a do Gniezna

Dnia 7 września br., odbyła się wycieczka zorganizowana przez p. Renatę Olejniczak do Gniezna. Klasie V szkoły podstawowej towarzyszyła klasa II A wraz z panią wychowawczynią Sylwią Grzybowską. Głównym celem wyjazdu był udział w szkoleniu edukacyjnym w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy, przygotowanym przez Fundację Ewy Naworol.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przebywać w towarzystwie psa, przekazane zostały zasady odpowiedzialnego wychowania zwierzęcia i informacje               o prawidłowym odżywianiu. Zwrócono uwagę dzieci na sygnały wysyłane przez psy wyrażane przez mowę ich ciała oraz edukację dotyczącą bezpiecznego obcowania                        i komunikacji ze zwierzętami. Uczestnicy spotkania otrzymali książeczkę edukacyjną                    z ilustracjami w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,My Nie Gryziemy”.

Podziękowania kierujemy szczególnie do Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie    oraz Policji za umożliwienie udziału w szkoleniu.

Podczas wycieczki dzieci odwiedziły także siedzibę Radio Plus gdzie dowiedziały się czym zajmują się osoby pracujące w radio. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość przekazania pozdrowień przez dzieci dla krewnych na antenie. Po tak miłym spotkaniu z pracownikiem Radia Plus uczniowie zwiedzili gnieźnieńską Katedrę, a następnie weszli na wieżę widokową. Dzieci wróciły z wycieczki pełne pozytywnych wrażeń.

DSCN3671(1)DSCN3701

 

DSCN3672 DSCN3678 DSCN3680 (1) DSCN3684 DSCN3687 DSCN3693 DSCN3695 DSCN3699

Dodaj komentarz