Wycieczka do Poznania

20 października młodzież gimnazjalna pod opieką pani Agnieszki Ciesielskiej-Pawlak i pani Marioli Kaźmierczak udała się na wycieczkę do Poznania. Celem było poznanie zabytków Starego Rynku oraz udział w lekcji w Multikinie.

Na Starym Rynku uczniowie zostali podzieleni na grupy i otrzymali zadania do wykonania – odszukanie wyznaczonych zabytków a następnie prezentacja obiektów przed wszystkimi uczestnikami. Z zadań wywiązali się sprawnie, uruchamiając wszystkie dostępne możliwości zebrania wiadomości.

Tematem lekcji w Multikinie był JĘZYK FILMU. Podczas zajęć, które odbywały się na tle wyświetlanych, znanych obrazów filmowych, uczniowie poznali definicję kadru filmowego i podstawowe zagadnienia związane z jego kompozycją, rolę światła w filmie, funkcje i zastosowanie planów filmowych. Dowiedzieli się również, czym jest klucz oświetlenia oraz jakie są zadania koloru w filmie. Lekcja zakończyła się projekcją filmu „Jumper”

DSC00003DSC00007DSC00009DSC00011DSC00013DSC00015DSC00018DSC00020DSC00024DSC00027

Dodaj komentarz