Konkurs plastyczny: „Chrzest Polski w oczach dziecka”

FINALISTA KONKURSU O CHRZCIE POLSKI PIOTR WILKOSZ KL. 2B

10 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla uczniów szkół podstawowych Archidiecezji Gnieźnieńskiej, nad którym honorowy patronat objął Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, a którego temat przewodni brzmiał: „Chrzest Polski przełomowym momentem w dziejach Narodu”.

 

Na konkurs wpłynęło 200 prac z kilkudziesięciu szkół Archidiecezji. Uczeń naszej szkoły Piotr Wilkosz z klasy 2B otrzymał I miejsce w kategorii praca plastyczna: „Chrzest Polski w oczach dziecka”.

Uroczystość uświetniło wystawione przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie  przedstawienie tematycznie związane z patronem szkoły – Mieszkiem I. Zaproszeni do szkoły goście: ks. dziekan kan. Ryszard Balik oraz proboszcz parafii bł. Bogumiła, ks. Krzysztof Walkowski, wręczyli nagrody laureatom, gratulując wszystkim uczestnikom zaangażowania i pięknych prac, a organizatorom dziękując za podjęty trud przeprowadzenia konkursu. Opiekunem konkursu była pani Renata Olejniczak.

DSCN3775 DSCN3779 DSCN3788 DSCN3789 DSCN3793 DSCN3794

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *