Spotkanie z absolwentką

Szansa dla Nepalu”
W piątek 30 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z byłą absolwentką Moniką Sypniewską, która wróciła z akcji humanitarnej „Szansa dla Nepalu”, podzieliła się z nami swoimi przeżyciami i wrażeniami z tej podróży.

„Szansa dla Nepalu” to projekt pomocy humanitarnej zrealizowany przez sześcioosobową grupę studentów medycyny z Bydgoszczy, którzy w wakacje wyjechali do Katmandu z pomocą, do poszkodowanych mieszkańców Nepalu. Nepal 25 kwietnia 2015 roku nawiedziło trzęsienie ziemi, które trwało zaledwie 56 sekund a pozostawiło ogrom zniszczeń.
Monika opowiedziała nam jak wolontariusze prowadzili zajęcia dla dzieci i młodzieży w Katmandu, podczas których poruszali problematykę zasad higieny, udzielania pierwszej pomocy, oraz jak można zapobiegać chorobom zakaźnym. Jednym z głównych celów wyjazdu było wyposażenie odbudowanego ośrodka zdrowia, w którym w przyzwoitych warunkach mieszkańcy Piskaru znajdą pomoc medyczną.
Podczas spotkania zaprezentowane zostały zdjęcia, dzięki którym mogliśmy zobaczyć jak wygląda życie zwykłych ludzi, ich kultura, zwyczaje i religia, a także podziwiać piękne widoki w Himalajach.
Monika pokazała nam jak można pomagać i zrobić coś dobrego dla innych.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za poświęcony czas i ciekawą prezentację.

dsc00393 dsc00394 dsc00395 dsc00396 dsc00397 dsc00398 dsc00399 dsc00399 dsc00400 dsc00401 dsc00402 dsc00403

Dodaj komentarz