Nowy instrument w naszej szkole

 W naszej szkole, za sprawą uczniów i Rady Rodziców, pojawił się bardzo drogi instrument muzyczny – ksylofon altowy, ułatwiający naukę metodą Carla Orffa. Daje szansę każdemu uczniowi na szybkie pojęcie prostych melodii, zasad gry na instrumencie melodycznym i radość współwykonywania utworów. 

Wiosną 2017r., dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły (w tym absolwentów), przeprowadzony został projekt O-o-orkiestra.Gimnazjaliści skierowali pisma do różnych instytucji i firm z prośbą o materiały i produkty do wykonania prac plastycznych.Z pozyskanych materiałów uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej wraz z opiekunami projektu A. Ciesielską- Pawlak, I. Zbyszewską, S. Grzybowską oraz A. Jóźwiak – Ogórkiewicz tworzyli prace, które sprzedawane były podczas festynu szkolnego dnia 4.06.2017r

Dzięki wysiłkom społeczności szkolnej, udało się zebrać 980 zł. Jednak kwota ta nie wystarczyła, by zakupić instrument. Z pomocą przyszła Rada Rodziców, która zadecydowała, iż dołoży brakująca sumę. 
Dzięki temu pod koniec września instrument pojawił się w murach naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przez wiele lat będzie służył uczniom podczas zajęć oraz uświetni niejedno przedstawienie szkolne. 

 

 

Dodaj komentarz