Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach

Maria Ciesielska i Magdalena Pietrzak 
w Finale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach klasycznych


Dnia 15 kwietnia 2018 roku w Gnieźnieńskim Ośrodku Kultury w odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów strefy wschodniej. Ponad 200 młodych miłośników gry królewskiej z powiatów konińskiego, gnieźnieńskiego, kolskiego, słupeckiego, średzkiego, tureckiego, wrzesińskiego walczyło w swoich kategoriach wiekowych o medale , dyplomy ale przede wszystkim o awans do Mistrzostw wielkopolski. Zawody zostały przeprowadzone za zasadzie 7 rund godzinnych. Naszą szkołę reprezentowały: Maria Ciesielska z klasy VII, która zajęła 3 miejsce oraz Magdalena Pietrzak z klasy IVB, która zajęła 9 miejsce. Obydwie zawodniczki wywalczyły awans do Finału  Mistrzostw Wielkopolski, który odbędzie się w czerwcu w Sypniewie. 
Trzymamy kciuki za nasze szachistki!!!!