Udział w projekcie…

„Radość Niepodległej młodością wytańczona!”.


Wpisując się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości w minionym tygodniu   poranek  w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie, upłynął w wyjątkowo tanecznej atmosferze, gdyż odbyło się podsumowanie Projektu Edukacyjnego: „Radość Niepodległej młodością wytańczona!”, którego pomysłodawcami jest Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska.


Pani Grażyna Kozanecka Przewodnicząca ZG – współtwórca Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego GPS oraz p. Elżbieta Rzepecka –Roszak dyr.  Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Niechanowie- współorganizator i p. Lidia Szczęsna koordynatorka projektu, serdecznie powitały uczestników projektu, ich opiekunów i Jury. W szóstej  edycji projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów Szkół Podstawowych powiatu gnieźnieńskiego, wzięły udział wraz z opiekunami szkoły: z Jarząbkowa, Modliszewka, Niechanowa,  Trzemeszna i Zdziechowy.    
Z racji, że rok 2018 zachęca  do uhonorowania i uczczenia w szczególny sposób 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dzieci, młodzież i  nauczyciele mieli za zadanie  ukazać  wartości patriotyczne, kulturalne, etnograficzne  w narodowych, polskich tańcach  oraz  wyrazić  i zaprezentować je z dumą, godnością i szacunkiem.
Przedstawiając szkołom  do realizacji projekt: „ Radość Niepodległej młodością wytańczona!” wierzyliśmy w kreatywność młodzieży oraz nauczycieli, w ich zaangażowanie i umiejętności taneczno – artystyczne oraz entuzjazm w wyrażaniu  tego, co dla współczesnego Polaka oznaczają słowa: „ patriotyzm”, „Ojczyzna”, „Polska”,  „podziw i szacunek dla osiągnięć kultury narodowej” .  Zgodnie z przyjętą zasadą  naszych projektów, wszyscy uczniowie  uczestniczyć będą we wspólnej, jednodniowej wycieczce do Warszawy, której  sponsorem jest  Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska i częściowo Starostwo Powiatowe w Gnieźnie – powiedziała G. Kozanecka.
Zmagania uczniowskie oceniało Jury w składzie: p. Jarosław Kusz- przewodniczący oraz  członek Zarządu  Starostwa w Gnieźnie p. Maria Suplicka, dyr. GOK p. Teresa Jastrzębska, dyr. BP p. Małgorzata Trzaskowska, wójt gminy Niechanowo p. Eugeniusz Zamiar. 
Ich decyzją I miejsce w grupie dzieci młodszych zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Modliszewku, a I miejsce w grupie uczniów starszych, młodzież z Gimnazjum w Trzemesznie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe grawertony, pozostałe szkoły – certyfikaty. My Szkoła w Zdziechowie zajęliśmy III miejsce, przybliżając taniec narodowy- polonez. Opiekę nad grupą sprawowała w Niechanowie  p.Sylwia Grzybowska,opiekunem grupy Irena Helman, a pomoc muzyczna i kroki p.Agnieszka Ciesielska-Pawlak- dziękujemy. W nagrodę jedziemy 5 czerwca  na wycieczkę do Warszawy.


.