Zwiedzamy stolicę…

Dnia 8 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Moniki Berlik, pana Sławomira Gniewoskiego i Tomasza Pawłowskiego uczestniczyli w wycieczce  do Warszawy. Grupa liczyła 47 osób z klasy IVa, b i V.

Pomimo wczesnego wyjazdu wszystkim humor dopisywał. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Zwiedziliśmy Katedrę Warszawską oraz zobaczyliśmy Pomnik Małego Powstańca oraz   Syrenkę Warszawską znajdującą się na środku placu. Niedaleko  jest  restauracja bazyliszek, nad wejściem który wisi podobizna potwora. Przewodnik opowiedział nam legendy. Wracając do autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by zobaczyć pomnik Grób Nieznanego Żołnierza i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Spełnieniem marzeń była z pewnością wizyta na  Stadionie Narodowym, gdzie dzieci obejrzały szatnie naszej reprezentacji Polski oraz siedząc na trybunach mogli poczuć się jak prawdziwi kibice. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie i Pomnik Fryderyka Szopena. Potem pojechaliśmy do  Centrum Nauki Kopernik.  Wszyscy mogliśmy poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Wszystkie eksponaty i urządzenia znajdujące się wewnątrz  zgrupowane są w sześciu tematycznych galeriach: Świat Ruchu, Człowiek i Środowisko, Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji, BZZZ! i Re: Generacja. Oprócz tego w centrum funkcjonuje także Teatr Robotyczny, Planetarium i Park Odkrywców.  To był ostatni punkt programu, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na wycieczce panowała miła atmosfera. Wszyscy przekonali się, że Warszawa to niezwykłe miasto, które wciąga…