Patriotyczna Wieczornica

9 listopada br. – w piątkowe popołudnie, w Sali wiejskiej w Zdziechowie odbyła się patriotyczna wieczornica z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas wieczornicy z montażem słowno-muzycznym wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowie z różnych grup wiekowych. Prezentowali oni różnorodne wiersze, teksty i pieśni patriotyczne. Podczas uroczystości panował niepowtarzalny nastrój, półmrok rozświetlały znicze, których blask pozwalał dostrzec flagę, kamienie, liście i krzyże. Całość została jeszcze wzbogacona o prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennicę kl. III gimnazjum – Weronikę Michałowską. Po części artystycznej,obecni na wieczornicy – dzięki przygotowanym śpiewnikom, zaśpiewali wspólnie kilka utworów żołnierskich. Każda z odśpiewanych pieśni stała się hołdem dla wszystkich poległych w walce o wolność Polski. Uroczyste spotkaniebyło piękną lekcją patriotyzmu, która na długo zachowa się w naszej pamięci. Wieczornicę wraz z uczniami przygotowały: p. Agnieszka Ciesielska – Pawlak, p. Irena Helman, p. Iwona Zbyszewska.