Mikołajki w Berlinie

6 grudnia klasy VIII, V B oraz 12 uczennic z klasy VII byli na wycieczce w Berlinie.

 Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Reichstagu, siedziby niemieckiego parlamentu. Pokonaliśmy 230 metrów – długość drogi z dołu do wierzchołka kopuły. W trakcie tej nietypowej wspinaczki mogliśmy posłuchać audioprzewodnika, z którego dowiedzieliśmy się wiele informacji na temat samego obiektu, okolicznych budynków i pracy parlamentu. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandenburską, po drodze widzieliśmy Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Przejechaliśmy jedną z najpiękniejszych ulic Unter den Linde i udaliśmy się do Muzeum Natury w którym znajduje się największy wystawiany na świecie szkielet brachiozaura  o wysokości ponad 13 m.
Kulminacyjnym punktem naszego wyjazdu był pobyt na Jarmarkach Bożonarodzeniowych gdzie mogliśmy spróbować tamtejszych specjałów: kiełbas, pierników, smażonych grzybów, naleśników czy słodkich przysmaków. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. 
Opiekunami wyjazdu byli: pani Sylwia Grzybowska, Mariola Kaźmierczak, Renata Olejniczak i pan Sławomir Gniewoski.