Wycieczka klasa 6 i III gm

W dniach 15-17 maja 2019r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby i Czech, w której wzięli udział  uczniowie klasy 6 i 3 gimnazjum pod opieką p. S. Łykowskiej, p. M. Berlik i p. D. Sturomskiej.

Rozpoczęliśmy wyprawę od Jeleniej Góry, gdzie zobaczyliśmy Stary Rynek z ratuszem, Baszty obronne, Bazylikę Mniejszą i Kościół Łaski. Następnie dotarliśmy do Szklarskiej Poręby i podeszliśmy do ruin zamku Chojnik podziwiając Karkonosze. Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Pragi, stolicy Czech gdzie czekał już na  nas przewodnik. Zobaczyliśmy min. Hradczany, stary Pałac Królewski, Bazylikę Św. Jerzego, Złotą Uliczkę oraz Katedrę Św. Wita. Przeszliśmy mostem Karola i wąskimi uliczkami na Rynek Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy  min. Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem „Orloj”. Następnie Plac Św. Wacława i pod wieczór wróciliśmy na obiadokolację do naszego pensjonatu w Szklarskiej Porębie. Ostatniego dnia po śniadaniu i wymeldowaniu się udaliśmy się na spacer  do Wodospadu Kamieńczyk, a także  zwiedziliśmy piękną Zaporę  Leśniańską,  po czym  udaliśmy się do jednego  z najpiękniejszych zamków w Polsce Zamku Czocha słynącego z licznych tajemniczych historii związanymi z II Wojną Światową. Przez cały czas wycieczki towarzyszyła nam pani Pilot oraz Przewodnicy, a uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc i spędzić miło czas integrując się.