Wycieczka do Wrocławia

Dnia 7 czerwca 2019r. uczniowie klasy  5b i 6 pojechali do Wrocławia.

Rozpoczęli swoją wycieczkę od zwiedzania Afrykarium i Ogrodu  zoologicznego. Następnie poszli do Muzeum Narodowego. Po drodze mieli okazję zobaczyć  również Halę Stulecia i ogród botaniczny. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie  Panoramy Racławickiej. W Małej Rotundzie Panoramy dzieci  obejrzały makietę „Bitwy pod Racławicami”. Zobaczyły  również słynne  dzieło malarza Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawiające zwycięską bitwę pod Racławicami wojsk powstańczych pod wodzą Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi. Dzięki specjalnym zabiegom malarskim i technicznym obraz  „przeniósł uczniów” w realny sposób w inny czas  i rzeczywistość. Ostatnim punktem programu wycieczki, było zwiedzanie Rynku miasta, zwiedzili rzymskokatolicki gotycki kościół parafialny, zlokalizowany na wrocławskim Ostrowie Tumskim przy Placu Katedralnym.  Przeszli XIX wiecznym Mostem Tumskim, na którym wiszą  kłódki  zakochanych. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom historię Ratusza  oraz znajdujących się wokół  niego kamieniczek. Niezapomniana wycieczka, która dostarczyła pięknych przeżyć i wrażeń!!!!!!