Miesięczne Archiwa: Marzec 2020

Komunikat w sprawie rekrutacji

Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko do naszej szkoły powinni to zgłosić telefonicznie( nr: 507-723-491) bądź mailowo: zdziechowa@wp.pl.

Za pośrednictwem sekretariatu szkoły rodzice otrzymają wnioski ucznia do wydruku.

Komunikat

Szanowni Państwo !

 W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem na teren placówki nie wpuszczamy osób nieuprawnionych ( osób z zewnątrz ).

W sprawach pilnych proszę kontaktować się pod nr tel. 507 723 491 lub drogą elektroniczna : zdziechowa@wp.pl.

Sekretariat czynny od godz. 9.00 do 12.00

Uwaga uczniowie!!!

Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć w szkołach

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych  nauczyciele  w najbliższym czasie  będą wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu.

Szczególną  opieką otoczymy uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty. 

Materiały z poszczególnych przedmiotów zamieszczone zostaną na szkolnej stronie facebook. Prosimy o zapoznanie się z zadaniami.

 

Komunikat Wójt Gminy Gniezna

Szanowni Państwo,

szkoły, przedszkola w Gminie Gniezno zostaną zamknięte od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020r. Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych podjęta zostaje w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców tak, aby maksymalnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nie ma powodów do paniki, ale lepiej prowadzić działania zapobiegawcze i potraktować sprawy poważnie. Należy  pamiętać, że okres wyłączenia dzieci z uczęszczania do szkół, przedszkoli ma charakter kwarantanny i w tym czasie dzieci nie powinny prowadzić  aktywności, która mogłaby spowodować wzrost ryzyka zakażeń.

Apeluję, aby w czwartek tj. 12 marca 2020 r. oraz w piątek tj. 13 marca 2020 r. w miarę możliwości nie posyłać dzieci do szkół i przedszkoli. W tych dwóch dniach nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie opiekuńcze.

W przypadku zamknięcia szkoły bądź przedszkola rodzice sprawujący opiekę nad dzieckiem mogą starać się o uzyskanie zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on rodzicom posiadającym dzieci w wieku do 8 roku życia, które uczęszczają do żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego i w wieku do 14 roku życia w przypadku dzieci chorych. Nie jest wymagane oświadczenie lekarskie. Zasiłek opiekuńczy przysługuje mamie lub tacie.

Aby otrzymać zasiłek opiekuńczy należy u swojego płatnika złożyć:

– oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu żłobka, przedszkola lub szkoły,

– wniosek o zasiłek na druk Z-15a dostępny na: https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy/-/publisher/details/1/wniosek-z-15a/ZUS_Z-15

Maria Suplicka

Wójt Gminy Gniezno

 

Uwaga!!!

Informujemy, że od czwartku 12.03.2020r  zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole!!!

Jeśli rodzice nie mają co zrobić z dziećmi w czwartek i piątek, mogą zostawić je w placówce.

Nie będą jednak prowadzone zajęcia .

W czwartek i piątek będzie zorganizowany dyżur w świetlicy od 7.30 do 14.30.

 

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach
16.03 – 25.03.     szkoła będzie zamknięta!!!

 

 

Uwaga!

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej
dla przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa. Czytaj więcej

Targi edukacyjne

Dnia 27.02.2020r. uczniowie z klasy ósmej pojechali  na Targi Edukacyjne, organizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.   Czytaj więcej