Tydzień bibliotek

Co roku w całej Polsce, w dniach 8-15 maja, obchodzimy Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Dlatego nasi najmłodsi uczniowie wybrali się wraz z wychowawczyniami –
p. D. Sturomską i p. I. Zbyszewską do Gminnej Biblioteki Publicznej w Zdziechowie, by uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych.

Dzieci zapoznały się z księgozbiorem zgromadzonym w tutejszej bibliotece wysłuchały pięknej bajki oraz wykonały do niej wspaniałe ilustracje. Dziękujemy pani kierownik biblioteki – Mirosławie Bakalarz za ciekawe i ,,słodkie” spotkanie.

Po powrocie do szkoły uczniów kl. I-IIa i IIb ponownie spotkała niespodzianka, którą tym razem przygotowali uczniowie III klasy gimnazjum wraz z p. I. Helman. Otóż gimnazjaliści wcielili się w różne postacie bajkowe i przedstawili swoim młodszym koleżankom i kolegom fragment ich ulubionych bajek z dzieciństwa. Duże zainteresowanie wywołały też stare, rodzinne książki, które zaprezentowała
p. I Helman. Dziękujemy więc wszystkim, którzy przygotowali to szkolne spotkanie z ciekawą książką.

DSC_1660 DSC_1659 DSC_1655 DSC_1653 DSC_1651 DSC_1647 DSC_1635 DSC_1633 DSC_1625

 

 

Dodaj komentarz